Zlatíčka nám dělají radost

25.02.2015 17:13

V neděli 22. 2. 2015 jsme zajížděli s mladými nadějemi do Hazlova, kde se na čtyřdráhové kuželně odehrál poslední republikový 6. turnaj. Byla to poslední možnost, kdy si ještě mohli hráči zajistit finálovou účast v Olomouci. Tento turnaj bodově pomohl v kategorii starší žáci Michaelovi Martínkovi, který obsadil turnajové druhé místo, když porazil 233 kuželek. Do průběžné tabulky si připsal 12 bodů a to mu zajistilo 16. postupové místo.

V kategorii starší žákyně obsadila v Hazlově výkonem 236 p.k. Veronika Horková 3. místo a připsala si 12 bodů do průběžné tabulky. V Olomouci půjde Verča do boje z 15. pozice. 9. místo v turnaji obsadila Nikola Poslední výkonem 192 p.k.

V kategorii mladší žáci obsadil Viki Šlajer turnajové 3. místo za výkon 232 p.k. V Olomouci nastoupí Viki z 8. místa.

Všem třem borcům budeme držet palce a přát jim co nejlepší vylepšení svých výchozích pozic!

Před týdnem, tj. 15. 2. vyvrcholil finálovým turnajem Pohár mladých nadějí Plzeňského kraje na dobřanské Cinemě. I v této dlouhodobé soutěži jsme slavili úspěch a získali tři medaile.

V kategorii starší žákyně obsadila 3. místo Verča Horková. Ve finálovém turnaji porazila 238 kuželek. Nikča Poslední se v Dobřanech nezúčastnila a celkově skončila na 11. místě.

V kategorii starší žáci bojoval Michael Martínek o první místo s kdyňským Vojtou Götzem. Bodový rozdíl byl mezi Mišáčkem a Vojtou 2 body a čekal se tuhý boj. Míša zahrál pěkných 242 kuželek, ale Vojtovi to v Dobřanech sedlo a porazil 273 kuželek. Michael tak obsadil turnajové i celkové druhé místo.

V kategorii mladší žáci zvítězil Viki Šlajer. Viki udržel vedoucí pozici „s odřenými zády“, když mu zle „zatápěl“ kdyňský Volfík. Vikimu k udržení prvního místa pomohlo turnajové vítězství domácího Šimona Tomana (255), který o jednu kuželku porazil právě Jirku Volfíka (254). Martin Šlajer zahrál v Dobřanech 217 kuželek a obsadil celkově 5. místo.