Veronika Horková získala Titul Mistryně České republiky ve sprintu v kategorii žákyně!

27.04.2015 15:32

O uplynulém víkendu ve dnech 25. – 26. 4. 2015 proběhlo Mistrovství České republiky v kategorii žákyně na kuželně v Českých Velenicích. Právo účasti na tomto významném sportovním podniku za náš oddíl vybojovala Veronika Horková. Byl to pro Veroniku a náš oddíl VELKÝ VÍKEND!

V sobotu 25. 4. se hrála disciplína 100 HS a Veronika obsadila v konkurenci 28 děvčat solidní 9. místo. Toto umístění ji zajistilo postup do nedělního Sprintu. Sprint se hraje v žákovské kategorii na 2 x 15 HS (5 hodů do plných a 10 hodů dorážky). Hraje se na dva sety na dvou drahách. Vždy po odehrání 15-ti hodů si účastníci dráhy prohodí. V případě nerozhodného výsledku (1:1) dochází na tzv. Sudden Victory (náhlá smrt), kdy má každý hráč tři hody do plných.

Veronika začala svůj start proti osmé hráčce ze sobotního dne a vítězstvím 2:0 (56:54 a 75:66) si zajistila postup do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále na Veroniku čekal čerstvá Mistryně ČR ze sobotní „stovky“. Tento duel byl hodně vyrovnaný a nakonec rozhodla v náš prospěch jediná kuželka. První set vyhrála Veronika 65:51, ve druhém byla úspěšnější soupeřka 50:60. Rozhodovalo se v „Náhlé smrti“ a štěstíčko se přiklonilo k Veronice (19:18). V semifinále čekala na Veroniku soupeřka, která v sobotu obsadila 13. místo. Verča byla tedy v tomto případě „papírovou favoritkou“. V prvním setu to jasně potvrdila vítězstvím 65:46. Druhý set byl vyrovnaný, ale Veronika ho zvládla 58:57. Účast ve finále byla na světě!

Ve finále se utkala Veronika s těžkou soupeřkou Kateřinou Vyhnálkovou z PSJ Jihlava. Vyhnálková v sobotu skončila na třetím místě, vyhrála letošní Pohár mladých nadějí a zajistila si tak postup na světový pohár. Veronika do finálového souboje vstoupila famózně. První set vyhrála přesvědčivě 67:48. Ve druhém setu si utvořila Verča rozhodující náskok 6 kuželek ve hře do plných (celkem zvítězila 56:50) a tím si zajistila Titul Mistryně České republiky! Úžasný výsledek a Veronice patří velká gratulace!!!

Na Mistrovství republiky jsme měli ještě jednoho zástupce a to Tomáše Martínka v kategorii dorostenci. Tomášovi to příliš nevyšlo, obsadil 32. místo, ale získal zase nějakou tu zkušenost navíc.

Doufejme a věřme, že úspěch Veroniky Horkové nebude na dlouho jediný a že náš oddíl by se mohl každý rok připomenout kuželkářské republice :-)