První bod v jarní sezóně :)

18.01.2016 06:18

V sobotu 16. ledna se znova roztočila kola kuželen a nastartovala jarní část sezony 2015/2016.

Do naší kuželny přijeli borci z Havlovic, team Havlovice D a jak my, tak i oni, prostě chtěli body. Loni jsme je na domácí půdě porazili 12:4 a tak jsme si v duchu na ty body pomýšleli zase, ale.......ale  chybělo nám tentokrát naše nejsilnější želízko, naše tutovka, náš trenér Mr. Hakl. Rozhodl se, že bude marůdkovat, a jak je známo rýmička je smrtelná mužská nemoc, do toho se ještě přidal kašlíček a bylo zle, tak všichni mu přejeme brzké uzdravení a teď už ke hře :) :)

První dvojice Pepi Novák s Filipem Ticháčkem (366:421), dva body havlovickým. No, to jsme nevystartovali moc dobře, ale po prvním hráči ještě nebudeme házet flintu do žita, to je jasné :)

Druhá dvojka, Boženka Rojtová s Lubošem Kohoutem (380:369), dílčí body jsou naše, ale Havlovice mají náskok v poražených kuželkách a to celkem 44 kuželek. 

Třetí dvojice, nastupuje Vlasta Kraus a Petr Ziegler (437:406). Vlasta se prostě rozhodl, že svůj osobák bude dál a dál zvyšovat a jede jako fretka :) Další body pro Holýšova a ještě navrch stáhnutí rozdílu o 31 kuželek. Havlovice mají teda do plusu 13 kuželek. 

Čtvrtá dvojice...na tomto místě se většinou představuje náš nemocný Standa Šlajer, tak jsem vzala na sebe jeho roli a šla to všem na plány ukázat, získat další dva body, prostě zhostit se role čtvrtého hráče s veškerou ctí a povedlo se! Čtvrtá dvojka Lucka Horková a Lukáš Jírovec (428:398) Body jsme měli, náskok jsme otočili a po čtvrtém hráči byl stav 6:2 a my jsme měli do plusu 17 kuželek, ještě pořád není rozhodnuto. Já osobně tyhle zápasy miluju, ty nervy napnuté jak kšandy :)

Pátá dvojice, Pepi Šuráň a Míra Špoták (384:379), body putují Holýšovu a zvyšujeme náskok na 22 kuželek. Stav 8:2 a před námi poslední, šestá dvojice....

Šestá dvojice, náš zadák Beďa Horka proti Adamovi Ticháčkovi, Beďa věděl, že když vyhraje body jsou oba dva naše, že když prohraje, ale udrží rozdíl 22 kuželek, body jsou taky naše. Adam si tohoto byl také moc dobře vědom a byl to krásný souboj. Bohužel Beďa zinscenoval tu poslední, třetí variantu, prohrál a rozdíl neudržel. (405:439) a matematikové už vědí, že těch 12 kuželek nás stálo ten jeden bod. 

Holýšov C - Havlovice D skončilo se skorem 8:8 (2400:2412). Jako Matka Céčka jsem vnitřně spokojená, byl to moc hezký souboj a kdyby každý z nás zahrál o dvě kuželky víc, tak to mohlo skončit úplně jinak, ale co je kdyby....kdyby jsou chyby :) a tak si pojďme připsat do tabulky bod a hrajem dál!!!! Příští víkend nás čekají cácorky v Újezdě sv. Kříže...těšíme se :)

Lucka Horková/ukecaná reportérka