Májový pohár krajských výběrů žáků 2015

31.05.2015 15:46

O víkendu 16. – 17. 2015 se v Pelhřimově uskutečnil jubilejní 10. ročník Májového poháru krajských družstev. Plzeňský kraj reprezentovali Michaela Provazníková (CB Dobřany) a z našeho oddílu Veronika Horková, Viki a Martin Šlajerovi. Letošního ročníku se nezúčastnily dva kraje, Liberecký a Ústecký.

V sobotu byly na pořadu soutěže družstev. V konkurenci dvanácti krajů se umístil Plzeňský kraj na 7. místě s celkovým číslem 915 poražených kuželek. Hrálo se na 60 HS a jednotlivý hráči dosáhli těchto výsledků: Martin Šlajer 217, Veronika Horková 244, Michaela Provazníková 243 a Viki Šlajer 211 poražených kuželek.

Každým rokem se v neděli hrají smíšené tandemy (dva nejlepší hráči z družstva), ale po vzájemné domluvě trenérů byl zařazen i sprint (aby si zahráli všichni účastníci). V tandemu nastoupila Veronika s Martinem a v osmifinále porazili hráče reprezentující Prahu. Ve čtvrtfinále už nestačila naše dvojice na hráče z Jihomoravského kraje.

Ve sprintu v osmifinále nastoupil Viki Šlajer proti hráči z Královéhradeckého kraje a po setech 1:1 přišla na řadu Sudden Victory (náhlá smrt). Tady už Viki na svého soupeře nestačil a prohrál na tři hody 20:14. Michaela Provazníková měla v osmifinále za soupeře také hráče z Královéhradeckého kraje. Po tuhém boji v náhlé smrti vyhrála o jednu kuželku (18:17) a postoupila do čtvrtfinále. Tam nestačila na hráče z Jihomoravského kraje.

Každá taková akce je pro mladé hráče obrovskou zkušeností a jsme rádi, že jsme se této akce mohli zúčastnit. Všichni si vyzkoušeli, jaké je to hrát pod tlakem a to je dobře.