Holýšovská družstva na 50 %

09.11.2015 19:42

V rámci 8. kola přivítalo na našich drahách áčko i béčko toho času druhá družstva svých soutěží, takže se dal očekávat těžký souboj.

A družstvo se od devíti hodin utkalo s chebským béčkem. Po dvou venkovních prohrách jsme chtěli potvrdit dobrou domácí bilanci a opět bodovat. Jako první šel na dráhy Dan Šeterle (427). Hosté se dlouho nemohli rozhodnout, koho proti němu nasadit (asi očekávali, že to pětikilo hodí znovu). Dan nakonec soupeřku poráží o 12 kuželek. Druhý v pořadí nastupuje Honza Laksar. Jeho soupeři se ale příliš nedařilo a tak na výkon 432 p. k. vyhrává o 46 kuželek. Vstup do utkání pro nás nevídaný, vedeme 4:0 o 58 kuželek. Honza Myslík (430) pokračuje v našich vyrovnaných výsledcích, avšak zejména vinou slabších plných prohrává, i když po velmi dobré dorážce o pouhé čtyři kuželky. Čtvrtý v pořadí Standa Šlajer (425) prohrává proti dobře hrajícímu soupeři o 19 kuželek. Stav tak je po čtyřech hráčích 4:4, vedeme o 35 kuželek. Trochu klid do našich řad přináší Jarda Hablovec, který se náhozem 432 zařadil do čela našich výkonů a přidává dalších 22 kuželek k dobru. Zadák Pepa Vdovec má tak za úkol udržet náskok 57 kuželek.

Soupeř Petr Rajlich však není žádné ořezávátko. Když Pepa prohrává na první dráze 26 kuželek (211:237), ještě není důvod k panice. Ve druhých plných Pepa prohrál dalších 16 kuželek a už to přestávala být sranda. I v poslední dorážce však soupeř neúprosně stahoval náskok. 5 hodů před koncem to vypadalo, že je hotovo a body si odváží soupeř. Avšak také na chebského zadáka asi dolehla tíha situace a dvěma chybami za sebou to naopak vypadalo, že výhru udržíme. Soupeř 97. hodem doráží, Pepa 99. hodem dává existenc a po pětce v posledním hodu vedeme o 11 kuželek a čekáme na soupeře. Ten se ze svého výpadku vzpamatoval, na existenc hází hodovku a po čtyřce posledním hodem vyhrává Cheb o 2 kuželky.

Tu jednu domácí prohru jako v loňské sezóně už jsme si tedy vybrali a nezbývá, než všechna další utkání doma vyhrát. :-) Letos to asi bude těžší, protože potřetí ze čtyř zápasů zahráli hosté více, než byl vloni nejlepší výkon hostujícího družstva. Nechceme však vyhrávat pouze doma a o zisk bodů se pokusíme už příští týden ve Kdyni.

Kuželky Holýšov A - TJ Lokomotiva Cheb B    6:10    2551 : 2553

 

V odpoledním zápase se béčko utkalo s družstvem Stříbra C. Jak už vyplývá z titulku, béčko se na rozdíl od nás mohlo radovat z výhry po velmi dobrém výkonu (těch 11 kuželek navíc by se ráno hodilo). Teď už k samotnému zápasu.

Jako první potřeboval jít na dráhy Tomáš Lukeš, který poté chvátal pryč, aby mohl dokončit uzení a večer přinést vzorky k ochutnání. Tomáš těsně prohrává každou z dílčích disciplín po výkonu 401 p. k. Jako druhý nastupuje Kuba Janouch, který naopak po výkonu 430 získává všechny dílčí body (utkání bylo bohužel ovlivněno zraněním soupeřky o přijíždějící kouli). Stav utkání je tak 1:1, vedeme o 25. Třetí v pořadí Míra Martínek (412) těsně prohrává o 13 kuželek, kdy získal pouze jeden dílčí bod za první plné. Abychom pokračovali ve střídání vítězství a proher, měl by Jirka šlajer vyhrát a srovnat stav. Když na první dráze shazuje parádních 240 kuželek (169 do plných), vypadá to s bodem nadějně. Po velmi dobré druhé dráze se počítadlo zastavilo na hodnotě 465 kuželek. Stav je tedy 2:2, +52. Podle dosavadního průběhu byli opět na řadě hosté. Proti tomu se chtěl postavit Tomáš Martínek. A začal opravdu famózně – první dráha 248 byla ještě lepší, než v podání Jirky. Na druhé už to tak slavné nebylo, ale soupeř na Tomášův nástup do utkání nenašel odpověď. Tomáš tak na výkon 421 vyhrává o 33 kuželek a získává důležitý bod a náskok, aby zadák Filip Kubš mohl hrát v klidu. Ten zahrál také velmi dobře a výkonem 433 potvrdil výhru holýšovských.

Béčko si tak hodilo své suverénně nejlepší číslo a nadále drží domácí neporazitelnost a s osmi body drží 8. místo v tabulce. Celý zápas provázela velmi přátelská a uvolněná atmosféra, fandilo se „o sto šest“ a když se Tomáš objevil se slíbenými uzenými dobrotami, výborně ukončil sobotní zápas. Ještě jednou díky Ti, Wicku! :))

Kuželky Holýšov B - TJ Baník Stříbro C    6:2    2562 : 2437

Jan Laksar - Saxík