Holýšov má nového přeborníka

17.12.2015 20:28

Úvod článku bych rád ještě věnoval shrnutí odvetného utkání A týmu v poháru ČKA, ať máme výsledky kompletní. Kdo dychtí po výsledcích přeborů, může pokračovat na další odstavec :-). Do Kdyně jsme zajížděli ve značně obměněné sestavě, z původního týmu zůstal akorát Honza Laksar. V první dvojici nastupují Pepa Vdovec a Jirka Myslík proti Vénovi Kuželíkovi a Michaelovi Kotalovi. Pepa až díky hodovce posledním hodem poráží Vencu o pouhou kuželku (525:524) a Jirka na 482 uhrál pouhý dráhový půlbod. Oba Honzové tak mají jasný úkol – oba porazí soupeře, nahrají 45 kuželek a Holýšov postoupí :-). Honza Laksar v odvetném utkání proti Davidovi Machálkovi začal výborně a na 156 kuželek získal první dráhu, pouze však o 9 kuželek. V dalším průběhu David zabral a výkonem 594 nenechal nikoho na pochybách, kdo je tu doma. Honza nezahrál špatně (546) a stal se našim nejlepším hráčem, jako v prvním kole. Honza Myslík svoji část úkolu splnil, když na výkon 539 porazil Pepu Fidranta o 35 kuželek. Holýšov tedy do třetího kola nepostoupil, ale rozhodně si neutrhl ostudu. Nezbývá než soupeřům pogratulovat a popřát hodně štěstí v dalších kolech.

SOKOL KDYNĚ A              4282      8,0  :  4,0              4182      KUŽELKY HOLÝŠOV A

                                                    18,5  13,5

 

Nyní už ke přeborům. 5.12. jsme se v celkovém počtu 22 lidí sešli na kuželně k prvnímu kolu přeborů oddílu. Tolik lidí se jich snad nikdy nezúčastnilo a tak bylo o zábavu na celý den postaráno. Jak už to tak bývá, někdo zahrál na hraně svých dosavadních výkonů (např. Vlastův nový osobák 418), někteří byli se svým výkonem krajně nespokojeni.  Kromě o titul přeborníka se zejména hraje o místo na okresních přeborech v mužské kategorii. Protože kromě jednoho z nás nikdo vyloženě „neuletěl“, v poločase byl ve hře o postup prakticky kdokoliv. Tím jedním byl Jarda Hablovec, který zejména díky výborné první dráze nahrál 452 a stal se našim půlmistrem. Další v pořadí byli Standa Šlajer st. 432, Lucka Horková 427, Milan Laksar 424, Vlasta Kraus 418 atd.

Druhé kolo přeborů se konalo přesně o týden později. Přineslo hezčí výkony, když 6 hráčů překonalo hranici 440 kuželek, a zejména velmi napínavý boj o titul, kdy do posledních hodů nebylo jasné, kdo se stane přeborníkem. Ráno si své první kolo odehráli ještě Honza Myslík s Filipem Kubšem a svými výkony se zařadili do popředí pořadí (441 a 438). Druhé kolo se tradičně hraje od nejhoršího k nejlepšímu, proto se boj o titul dal očekávat až v odpoledních hodinách. První výrazný nához však přišel již ve druhé dvojici, kde hrál Pepa Vdovec. Dal tím zapomenout na první kolo, které se mu hrubě nepovedlo (asi nějaká „zemanovská“ viróza) a výkonem 450 p.k. se suverénně usadil na čele. A když se ani dalším hráčům nedařilo, poskočil Pepa s celkovým náhozem 811 kuželek pořadím o 9 příček. Prvními, kdo Pepu překonali, byli Kuba Janouch (828) a Míra Martínek (2. kolo 444, celkem 844). Přes Pepu se dále dostali Bob Jirka (824) a Milan Laksar (826). Dalšími pěknými výkony se představili Standa Šlajer ml. (2. kolo 449, celkem 859), Jirka Šlajer (2. kolo 446, celkem 859).

Před námi byly poslední dvě dvojice, ze kterých měl vzejít nový přeborník. Filip Kubš svůj ranní nához nepotvrdil a celkovým výkonem 850 se zařadil na celkové 6. místo. Zato Standa Šlajer st. se náhozem 447 (celkem 879) stal adeptem na titul. Jako poslední šli na řadu Honza Myslík s Jardou Hablovcem. První půlku stáhnul Honza Jardův náskok z prvního kola, zároveň oba museli druhou půlku zahrát 220, aby šli přes Standu. Jardovi se ve druhé dorážce dařilo a výkonem 435 (celkem 887) se dostal na druhé místo.  Honzu Myslíka kuželky okrádaly při otvorech. On však skvěle dorážel a nejlepším náhozem dne (454, celkem 895) se dostal do čela a HONZA MYSLÍK se stal PŘEBORNÍKEM ODDÍLU PRO SEZONU 2015/2016.

Účast na přeborech byla opravdu hojná – celkem nás bylo 25. Jak už jsem zmínil, hrálo se také o postup na okresní přebory. Mládežnické kategorie (Radka Schuldová ml., Filip Kubš a další nezúčastnění) a kategorie žen (Radka Schuldová st., Táňa, Boži Rojtová a Lucka Horková) měli účast jasnou. V kategorii seniorů, která se odehraje na Peci, jsme získali 6 postupových míst. Účast si vyházeli Standa Šlajer st., Jirka Šlajer, Bob Jirka, Pepa Novák, Jirka Myslík a Pepa Šuráň.  Boj o 6 postupových míst v kategorii mužů se dal očekávat hlavně mezi hráči áčka a béčka, což se nakonec potvrdilo. Jistotu účasti přeborů na Dílech si vyházeli Honza Myslík, Jarda Hablovec, Standa Šlajer ml., Míra Martínek, Kuba Janouch a Milan Laksar. Tímto bych chtěl popřát všem kuželkářům hezké svátky, hodně štěstí na přeborech a pevnou ruku do jarní části sezóny.

Ještě si dovolím malé zamyšlení se ke kategorii seniorů. Hranice 50 let v takovém sportu jako kuželky mi přijde celkem nízká, když spousta z nich jsou nejlepšími hráči ve svých týmech i v celém oddílu. To výsledky našich oddílových přeborů jen potvrzují. Na druhou stranu já osobně proti tomu nic nemám, protože máme my mladší větší šanci se na okresní přebory dostat :)))

Jan Laksar - Saxík