DERBY C - D

15.11.2015 14:45

14. listopadu 201. Den, na který jsme se hodně těšily. Den, na který losem připadlo holýšovské DERBY!  14. listopadu 2015 se utkalo holýšovské Céčko v roli hostitelů s holýšovským Déčkem v roli hostí. Céčko se své role hostitele zhostilo opravdu ve velkém stylu, stoly se prohýbaly pod náloží chuťovek, koláčků, řízečků, tlačenek, sekaných...no na začátku to vypadalo, že snad jen pár hodin posedíme u plných stolů, mezitím se domluvíme na bodech a po pár hodinách derby prohlásíme za velmi vydařené a v podzimní části sezóny ukončené  :D  Černý humor, já vím...není moje silná stránka...a tak se přes počáteční plácání o ničem přenesme na plány, vezměme do rukou koule a hodu zdar...a jak to tedy všechno probíhalo a dopadlo???

První dvojice Boženka Rojtová a Jarda Čermák, derby budiž započato. První hod devítka, odpověď osmička, druhý hod osmička, odpověď devítka, dobře započato :) Hlasy fanoušků a spoluhráčů se kuželnou nesly od první minuty. Boženka předvedla pěkný výkon a přinesla první dva body pro Céčko (400:389). Druhá dvojice Pepi Šuráň s Bobem Jirkou, dva zkušení hráči, ale i v tomhle případě štěstí stálo na straně domácích, další dva body pro Céčko (405:380). Třetí dvojice Pepi Novák s Radkou Schuldovou st. Pepi zahrál prostě svoje číslo, překvapení se žádné nekonalo, naopak na Radku dolehla nejspíš lehká nervozita a po pěkných výsledcích na nováčka se propadla a Céčko mělo na kontě další dva dílčí body (372:331). Čtvrtá dvojice Beďa Horka a Raduška Schuldová ml. V tomhle případě jsme o bodech pochybnosti neměli žádné, přeci jenom Radka je v kuželkářských plenkách  a Bedřich je oproti Radce už ostřílený kozel :) (418:294) Je třeba napsat, že Radka hrála první dráhu a na druhé dráze jí střídala Táňa, ať si všichni zahrají.

 Bedřich se postaral o pobavení celého publika. První dráha, 50. hod, pěkně uklizeno, kuželky se staví a Bedřich bere do ruky kouli, připravuje se na hod no.51, všichni v úžasu koukáme, co se děje? změna pravidel? Publikum skanduje Beďo, stůj!! Hraj skončila!! Bedřich se chystá vyrazit, všichni už buší na skleněnou stěnu, která dělí plány od hlediště...stůj! Už si dohrál! Bedřich už skoro vyrazil, ale včas procitl a otočil se...co se děje?? Publikum hlásí stop, ale já jsem ještě přece nedohrál...otočí se zpátky na světelnou tabuli, na které bliká 50....Bedřich jako rozjetý vlak byl prostě k nezastavení :D

 Pátá dvojice, Vlasta Kraus a Pepi Kriška, Vlastíku, jednou to fakt přijde, jednou se té ostré čtyřstovky dočkáš, neboj...no dneska to zase nebylo a s velkým štěstím a rozdílem pouhých dvou kuželek hájíme stále čisté konto (368:366) No a konečně poslední dvojice, Lucka Horková a Roman Chlubna. Už bez dlouhých řečí napíšu výsledek (386:382) Rozdíl čtyř kuželek, ale byl to vážně boj! 

Céčko tedy uhájilo čisté konto a s celkovým výsledkem 2349:2142 vyhrálo nad Déčkem 16:0. Derby podzimní části budiž prohlášeno za ukončené. Sláva vítězům, čest poraženým. Body zůstaly v Holýšově a o to přeci šlo, no ni? :)  Nejvyšší čas znova pootvírat špunty, pojďme se společně napít a připít na holýšovské kuželky, na krásné derby, na zdraví všech a ať nám to všem padá! A zazvonil zvonec a holýšovskému derby je konec a  my se už pojďme soustředit na poslední kola podzimní části a těšit se na zápasy jarní části a na odvetu Holýšov D vs. Holýšov C.

Hodu zdar, Holýšov! Hej, hej, hej!

 

Lucka Horková – nadšená reportérka :)