Den Blbec

18.01.2016 06:32

Zdravím všechny kuželkáře. Je tu nový rok a s ním nám začala jarní část tohoto ročníku. Hned první víkend v roce se hráči našeho oddílu zúčastnili okresních přeborů a musím říct, že úspěšně. A teď už k zápasu...

Naše Béčko zajíždělo 16. ledna  na Díly a chtělo urvat body v náš prospěch. A jako první to vzal na sebe náš vedoucí proti Pittrovi. Pupíček začal famózně. Měl krásné plné, ale dorážka mu vůbec nevyšla. Po změně stran si Pupíček udržel těsný stav po první dvojici 0:1 a 14 kuželek k dobru. Jako druhá dvojice proti sobě nastoupili Jirkové Ochotný a Myslík. Presidento také začal velmi pěkně. ale před dorážkou Jirkovi rejplo ve svalu a musel se nechat vystřídat. Jako střídající byl náš borec na konec Filip Kubš a tak měl nelehký úkol a to udržet body pro nás bez možnosti se roztrénovat. Náš junior ale moc času nepotřebuje a po pár hodech bylo jasné, že již rozehřátý je. Nakonec oba borci zahráli shodně 424 pk, ale na dílčí body byl lepší Filip. Stav se tedy pro nás začal vyvíjet dobře, ale bohužel další body už sme nepřidali. Jako třetí dvojice nastoupili Honza Dufek proti Jirkovi Šlajerovi. Honza chtěl navázat na minulý týden, kdy si to oba borci proti sobě rozdali na okresních přeborech z Pece a byl odhodlaný Kávrena opět porazit. To se mu povedlo, i když jen o jedinou kuželku ( 431 – 430 ) ale na dílčí body to bylo pro Honzu 3:1. Stav byl 1:2 a 13 pk k dobru pro nás. Ve čtvrté dvojici proti sobě nastoupili Byrtus Jaromír a Kuba Janouch. Musím uznat, že to byl pro mě velmi smolný den, člověk by se stavěl na hlavu, ale prostě to nešlo. Jak to teda dopadlo? Jaromír zaslouženě vyhrál bod a já sem se sklopenou hlavou a s pořádným ponaučením odešel bez bodu ( 412 – 368 ) .  Znovu se omlouvám našemu družstvu, že jsem tímto špatným výkonem prohrál zápas. V páté dvojici se představili Jarda Pittr( 419 ) a Tomáš Lukeš ( 406 ). stav byl tedy pro nás velmi nepříznivý 3:2 a 44pk pro domácí. Jako poslední hrači proti sobě nastoupili Jarda Jílek a náš dorostenec Tomáš Martínek. Tomík měl jasný a těžký úkol. nenechat si soupeře sáhnout na bod a ještě k tomu vyhrát o 45 kuželek. No, domácí to prostě umí a tak nedal ani Jarda Tomíkovi šanci. Jarda vyhrál 425 – 399 a my museli uznat, že porážka byla spravedlivá a děkovali jsme, že jsme mohli dohrát zápas, když se to po zranění Presidenta zkomplikovalo. Pro nás bylo ponaučení to, že na každé zápasy musíme jet v 7 lidech, aby se neopakovalo to, co teď na Dílech.

TJ Sokol Díly – Kuželky Holýšov B      2522:2452       6:2

Další kolo přivítáme Havlovické Céčko a chceme navázat zpět na domácí neporazitelnost po tom, co nás Havlovické Áčko porazilo.