Černá série Áčka pokračuje

27.11.2015 19:18

Uplynulý týden asi nebyly hvězdy holýšovským kuželkářům nakloněny, protože prohráli, co se dalo. Čest nám tak museli zachránit naši dorostenci, viz články níže. Teď už k zápasům áčka.

V sobotu 21.11. zavítali na naše plány v rámci 10. kola ZČD hráči Slavie Karlovy Vary. Domácí byli papírovými favority a chtěli si po delší době připsat do tabulky nějaké ty mistrovské body.

Pozici „narážeče“ jsme tentokrát rádi přenechali Standovi Šlajerovi. Ten byl po noční, tak musel odehrát dřív, než by nám usnul :) Po mírné výhře do plných a nemastné-neslané dorážce Standa vyhrává 1. dráhu o 10 dřev. Na druhé dráze přišlo zlepšení u obou hráčů, soupeř ale tu ulici chytil a už nepustil. Standa nakonec na 423 prohrává o 6 kuželek. Jako druhý a třetí si zahráli opět Honzové, tentokrát v opačném pořadí. Honza Myslík dostává v prvních dvou dílčích disciplínách po 10 kuželkách a má tedy co otáčet. Na druhé dráze přišlo také zlepšení, stahoval co to šlo, ale nakonec také prohrává o 6 kuželek (na 417 p.k.). Po čtyřech hráčích tedy stav 0:4, -12 …pro nás téměř klasický obrázek, nic neřešitelného. Třetí Honza Laksar na soupeře „vlítnul“ a na pěkné plné 160 vyhrává 18 kuželek. Další průběh už byl vyrovnanější a tak Honza vyhrává na 438 o 20 kuželek – vedeme o 8.

Čtvrtý hráč Jarda Hablovec ráno nemusel do práce a očividně mu to prospělo. K pěkným plným 153 přidává ještě hezčí dorážku (i když se 4 hodovkami je těch 87 vlastně málo :) ) - točíme 240. Po slušné druhé dráze se počítadlo zastavuje na hodnotě 455 a hlavně Jarda vítězí o 39 kuželek. Stav je tedy veselejší, 4:4, +47. Dál jsem bohužel na utkání nebyl přítomen, tak jen napíšu, že Dan Šeterle se zdravotními problémy hodil rovných 400 – soupeři se ale dost dařilo (456) a celý náskok je tatam a prohráváme o 9 kuželek. Zadák Pepa Vdovec nezahrál špatně (436), ale na soupeře (451) to nestačilo. Budu se asi opakovat, ale opět jsme zahráli číslo, se kterým bychom v loňské sezóně porazili doma každého. Nedá se tedy mluvit o nějaké krizi áčka, prostě máme smůlu… Soupeřům se ale dost dařilo a na takové numero si body odvést zasloužili.

Kuželky Holýšov A – TJ Slavia Karlovy Vary   4:12  2569 : 2593

 

S kuželkami jsme pokračovali i ve středu, kdy jsme v rámci druhého kola poháru ČKA přivítali kdyňské áčko (ne, že bychom v prvním kole postoupili, ale měli jsme volný los :) ). Vedoucí tým třetí ligy s největším průměrem a čtyřmi hráči v top 6 jednotlivců. Nic lehkého nás tedy nečekalo, ale my se spíše těšili na kamarády a známé tváře. To však neznamená, že jsme je doma nechtěli porazit.

Jako první šel opět Standa Šlajer. Kdyňáci postavili soupisku od nejmladšího k nejstaršímu, začíná tedy Michael Kotael (podle Šlajerovic rodiny). Standa začal jako z partesu, plné 106, soupeř se ale drží (104). Do dorážky už to taková sláva nebyla a Standa první dráhu prohrává. Druhá dráha plné o 26 méně, dorážka stejná, stav 0:2. Na třetí dráze opět krásné plné 107 (se čtyřmi hodovkami za sebou – Stando, díky Ti). Do dorážky to opět nebylo ono, přesto Standa na 142 o kuželku vyhrává. Poslední dráha opět v režii Michaela, který celkem ukoulel krásných 580. Standa se za 528 také nemusí stydět, škoda těch chyb.

Jarda Hablovec zahrává na prvních třech drahách plné kolem stovky a i přestože to v dorážce lehce skřípalo, vede nad Vencou Kuželíkem 3:0 na dráhy a zajišťuje si tím bod a skalp 2. nejlepšího hráče třetí ligy. Na poslední dráze Jarda povolil a o Kuželku ji Vencovi přenechává. Jarda na 530 vyhrává o 49, opět škoda těch chyb (se Standou shodně po 11) Stav 1:1, -3.

Jako třetí nastupuje Honza Laksar proti Davidovi Machálkovi. První dráha krásné plné (102) a se slušnou dorážkou 42 se ujímám vedení. Na druhé dráze porážím Davida o šest kuželek do plných, které se stali rozhodující (oba dorážku 45). 2:0. Na třetí dráze shodné plné (88). Uprostřed dorážky menší zdržení a od té doby to nebylo ono. Ujel jsem do párovky, začal kolíkovat a dráhu prohrál o dvě kuželky (131:133). David se na poslední dráze chytil zejména do dorážky a už to vypadalo, že vyhraje. 4 hody do konce, otvor 7, do párovky 1 a na existenc chyba. Vítězství o pouhé 4 kuželky mi tak spadlo do klína (543:539, 2:2). Porazit nejlepšího hráče 3. ligy není jen tak - určitě už se těší, až mi to u nich vrátí. Stav tedy 2:1, vedeme o klacek.

Zadák Milan Laksar má tedy nelehký úkol – udržet náskok (klidně prohrát 1:3 na dráhy, když na kuželky neprohraje). Proti byl Jindra Dvořák, který chtěl stav kuželek zvrátit ve prospěch hostů. Milan od začátku zápasu tahá za kratší konec provazu a Jindra postupně navyšuje svůj náskok. Nakonec je z toho prohra o 0:4 44 kuželek. Milanovi se i přes malý počet chyb nedařilo v dorážce, kdy byl většinou problém trefit párovku. Utkání jsme tedy prohráli poměrem 2:6. Ve Kdyni nás tedy čeká nelehký úkol, ale kdo ví – je to kulatý.

Kuželky Holýšov A – TJ Sokol Kdyně A   2:4  2090 : 2133

S těmito dvěma zápasy jsme už šest utkání nepoznali chuť vítězství. O napravení ne moc povedeného podzimu se pokusíme příští týden na drahách posledního týmu tabulky, v Hazlově.

 

Jan Laksar - Saxík