Áčko nepříznivou útvinskou bilanci nezlomilo

01.11.2015 22:06

K zápasu 7. kola ZČD jsme zajížděli na dráhy prvního celku tabulky, do Útviny. Byli jsme si dobře vědomi neúspěchů z let minulých. Avšak po domácí výhře nad jiným vedoucím celkem a dobrým výkonem na Masně v posledních kolech jsme přeci jen na nějaký bod pomýšleli. Utkání bylo jako na houpačce a dlouho jsme s domácími drželi krok.

Jako první šel na plány Standa Šlajer. Jeho výkon 403 poražených kuželek nebyl špatný, ale na soupeře (437) to výrazně nestačilo. Ve druhé dvojici nastoupil ke svému startu Honza Myslík. Po nejlepší dorážce z našich řad poráží soupeře výkonem 420 o 23 kuželek. Kanár už z toho nebude, pomysleli jsme si. První polovinu utkání uzavřel Honza Laksar. Ten zejména vinou slabých plných dostává po výkonu 397 naloženo 30 kuželek (i když to byl můj nejlepší výkon na místních drahách). Stav po třech hráčích je tak 4:2 a prohráváme o 41 kuželek. Jarda Hablovec tak dostává jasný úkol – až opustí dráhy, stav bude 4:4, +-0. Jarda ale má svou hlavu a po 7 posledním hodem vyhrává „pouze“ o 40 kuželek :-). Výkonem 422 se stává naším nejlepším hráčem a utkání začíná téměř od nuly. Dalšímu v pořadí, Milanovi Laksarovi, se první padesátka povedla a po výhře o 9 kuželek jsme my ostatní začali být optimističtí. Na druhé dráze už tak úspěšný nebyl a po výkonu 379 prohrává o 30 kuželek. Zadák Pepa Vdovec tak musí minimálně o 31 kuželek vyhrát, abychom si něco domů odvezli. Po vyrovnané první dráze však Pepa výrazně prohrává tu druhou a od nejlepšího hráče utkání dostává dalších 41 kuželek po výkonu 405 pk. I přes prohru jsme zde poprvé (co já si pamatuji) překonali hranici 24 stovek poražených kuželek a kdo ví – třeba se zde příští sezónu dočkáme prvního bodu.

A tým tak zůstává stále na 8 bodech. O jejich rozšíření se budeme snažit už příští sobotu doma proti Chebu B. Ještě nemohu nepřipomenout výborné výkony C a D družstva v domácích zápasech, ale o tom už snad v jiném článku.

Sokol Útvina – Kuželky Holýšov  12:4   2498 – 2426

Jan Laksar - Saxík