Áčko i Béčko jsou bez bodu

16.11.2015 16:53

V sobotu ráno 14. listopadu v rámci PPLK zajíždělo Béčko na starou dobrou dobřanskou kuželnu. Po minulé domácí výhře nad Baníkem jsme byli hladoví po dalším skalpu a uloupení nějakého bodu. Začátek se pro nás vyvíjel velmi slibně. Jako první nastoupil proti Pepovi Dvořákovi (407) Filip Kubš (425). Filip si po první dráze vytvořil náskok 30 kužel a nedal soupeři ani jeden bod. Druhou dráhu už si bodově rozdělili a to především díky skvělé Pepíkovo dorážce (90). Stav tedy byl 0:1 +18 kuželek pro nás.

Jako druhá dvojice nastoupil Vojta Kořan (426) a proti němu se postavil Kuba Janouch (431). Oba předvedli napínavý boj až do konce. Po první dráze oba měli bod a 7 kuželek pro Vojtu k dobru. Kuba se ale na druhé dráze chytil a krásnými planými (166) dohnal ztrátu a vytváří si menší náskok. Ten si však udržel a nakonec Vojtu poráží a připsal pár kuželek k dobru.

Třetí dvojice nastoupili Jirkové Baloun (370) a Myslík (385). Taktéž to byl dramatický boj až do konce, ale nakonec to pro nás dopadlo velmi dobře. Po třech hráčích je stav 0:3 a máme k dobru 38 poražených kuželek. Vývoj byl až nečekaně krásný, ale jak se říká: Všechno krásný jednou skončí. A to platilo i v našem případě, protože jsme už nic nezískali.

Ve čtvrté dvojici proti sobě nastoupili Sloup Otto (390) a Tomáš Lukešů (385). Opět dramatický boj, kde rozhodla až poslední dorážka a posledních 5 hodů. Pořád jsme ale měli vidinu jednoho bodu, když ještě někdo vyhraje. Další nastoupili na plány Sloup Pavel (441) a Míra Martínek (387). Pro Pupíčka to byl smolný den a chytil se až v závěrečné dorážce, ale i tu prohrává. Stav před poslední dvojící byl 2:3 a 21 kuželek pro domácí. Stále jsme doufali aspoň v remízu. A jako zadáci nastoupili Kučera Petr (438) a proti němu Jirka Šlajer (421). Znovu kluci předvedli dráma, ale domácí prostě závěr umí a i tentokrát si to pohlídali a dva body zůstávají po krásném zápase, ve kterém se od začátku až do konce fandilo, doma.

TJ Dobřany A – Kuželky Holýšov B  5:3  2472:2434

 

Naše Áčko si jelo na výlet do Kdyně. Přes počáteční komplikace nakonec dojeli všichni v pořádku i se všemi průkazkami. Hned v úvodu bylo fotografování pro Domažlický deník. Fotka se povedla a tak mohli borci na plány. Jako první dvě dvojice se představili Jarda Kutil (432) proti Standovi Šlajerovi (417) a Jarda Löffelmann (463) proti náhradníkovi Kubovi Janouchovi (413). Hned v úvodu bylo zřejmé, že nám to domácí nechtějí za žádnou cenu dát a prohráváme 4:0 a o 65 kuželek. Jako další se představila Jarka Löffelmannová (414) proti Jardovi Hablovcovi (432). Jarda si po první dráze vytvořil náskok a ten už nepustil a důležité dva body šli k hostujícím. Na vedlejších drahách se představila Hornová Olga (449) a Milan Laksar (453). Milan si také po první dráze vytvořil menší náskok a díky výtečným druhým plným drží pro nás naděje, že se bude stahovat ještě hodně kuželek. Milanovi už ale docházeli síly a velmi špatnou dorážku ještě udržel náskok a vyhrál.

Máme tu tedy závěrečnou čtveřici a stav je 4:4  a 44 kuželek pro domácí. Na závěr tedy nastupují Löffelmann Filip (424) proti druhému náhradníku Filipovi Kubšovi (439)

a Jirka Götz (457) proti Pepovi Vdovcovi (397). Oba naši borci jsou zadáci jak se patří. Hrají uvolněně a naprosto bez nervů. Filip roli kliďase potvrzuje a poráží domácího Filipa především díky famózním druhým plným (171), dnes již po druhé. Pepa však má velmi těžký úkol a to vyhrát, abychom si odvezli cenný bod. Bohužel Pepík nemá vůbec svůj den a i díky dlouhodobému špatnému zdravotnímu stavu a snad i špatné konstelaci hvězd se dnes vůbec nechytil a prohrává velkým rozdílem. Ve Kdyni panovala skvělá nálada a fandilo se na obou stranách, až do vyčerpání sil.

TJ Sokol Kdyně B – Kuželky Holýšov A  10:6  2639:2551

 

Další týden Áčko přivítá Slavii Karlovi Vary a Béčko bude odpoledne hostit Havlovice A. Naše Áčko už potřebuje získat body a udržet se nad Slavii, respektive bude to boj mezi 9. a 10. místem. Zato naše Béčko čeká silný soupeř, ale i přesto si chce udržet domácí neporazitelnost.

Kuba Janouch - mladý nadějný reportér