4. turnaj PMN PK na kuželně Škody Plzeň

15.12.2014 17:17

Poslední akcí Poháru mladých nadějí Plzeňského kraje v roce 2014 byl turnaj na kuželně Škody Plzeň.

V kategorii starší žákyně jsme měli ve hře Veroniku Horkovou (242) a Nikolu Poslední (164). Verča obsadila  čtvrté a Nikča jedenácté místo. Veronice se dařilo zejména ve hře do plných, které měla ze všech účastnic nejlepší, 178 kuželek. O lepší umístění ji připravila dorážka (64). Na třetím místě dobřanská Fišerová měla stejné celkové číslo jako Veronika, ale Verči soupeřka měla lepší dorážku (89). Nikče Poslední tento turnaj vůbec nevyšel a ve všech disciplínách (plné, dorážka, chyby) „tahala za kratší konec provazu“.  V celkovém pořadí poskočila Veronika na průběžné 3. místo, Nikola okupuje 8. příčku.

Za zmínku určitě stojí super výkon rokycanské Nikol Siegertové, která porazila 282 kuželek!

V kategorii starší žáci obsadil Michael Martínek výkonem 221 poražených kuželek 2. místo. Michael měl nejlepší plné (176), ale stejně tak jako Veronice se mu nedařilo v dorážce (45). Celkově si Michael drží průběžné 2. místo, ale ztráta na prvního Vojtěcha Götze ze Kdyně se navýšila z jednoho bodu na deset.

V kategorii mladší žáci se nejlépe dařilo Vikimu Šlajerovi, když turnaj v Plzni vyhrál a porazil 249 kuželek. 5. turnajové místo obsadil Martin Šlajer, když porazil 225 kuželek. V celkovém pořadí si Viki upevnil 1. místo a jeho náskok před druhým Šeflem z CB Dobřany je 28 bodů. Martin je na průběžném 5. místě.

Další turnaj PMN PK se koná 11. 1. v Rokycanech. Ještě před tím odehrají naši mladíci 3. 1. 2015 Mistrovství okresu na kuželně v Havlovicích a další den 4. 1. je čeká celorepublikový turnaj PMN na kuželně Škody Plzeň.