A nakonec to přišlo...borec na konec Déčka :)

25.10.2015 08:31

24.10.2015 se na holýšovské kuželně utkala družstva Kuželky Holýšov D s TJ Sokol Díly C. Cíl Déčka byl jasný, alespoň dva dílčí body musí zůstat doma, tohle nově vzniklé mužstvo Holýšova jde s tímto cílem do každého zápasu a zatím se to až na jednu výjimku stále daří. :) A dnešek nebyl tou výjimkou.
Jako první nastoupila Táňa Maščenko proti Lukášovi Pittrovi. Lukáš je zkušený hráč a tak naši méně zkušenou Taťánu porazil o 82 kuželek a první dílčí body tak putovaly na stranu dílských pánů (327:409). 
Jako druhá dvojice se představil Pepi Kriška proti Honzovi Dufkovi. Tento duel už byl o něco zajímavější. Pepi prohrál první dráhu o 4 dřeva a druhou dráhu taky o čtyři dřeva, takže konečný výsledek 347:355 opět znamenal dva body pro dílské.
Jako třetí nastoupil nováček soutěže Radka Schuldová ml. proti Martinu Kunešovi. První dráhu Raduška vyhrála o čtyři kuželky, bohužel hra končí stým hodem a Radka propadla ve druhé dorážce, zatímco Martin Kuneš se na druhé dráze vytáhl a nakonec souboj dopadl 339:390 ve prospěch Martina Kuneše a další dva body si opět odnášeli dílští.
Čtvrtou dvojicí byla Radka Schuldová starší a Tonda Anderle. Radka je dalším nováčkem v soutěži a dneska měla den :) Číslo 360 pro Radku znamenalo její dosavadní osobní rekord ovšem na zkušeného Toníka nestačilo. Souboj skončil 360:404. Dílští už měli na kontě 8 bodů a jistě už jim někde v duchu začal zpívat kanárek :)) Ale tak jak souboj končí stým hodem, tak celé utkání končí šestým hráčem a měl ještě nastoupit Roman Chlubna a Jarda Čermák.
Roman je dalším nováčkem v soutěži, nastoupil do dvojice s Pavlem Mikulenkou a štěstí se otáčelo ze strany na stranu, nakonec se ale posadilo do hnízda domácích a kanárek uletěl...Roman vyhrál s číslem 365 nad Pavlem, který hrál 356. Pro Romana to byly jeho první dva body a bylo na něm vidět, že je opravdu šťastný a jeho kuželkářská krev se opět trochu rozproudila.
A jak se tak říká "to nejlepší přijde nakonec", tak opravdu přišlo, to jsme ale před nastoupivší poslední dvojicí ještě nemohli zdaleka tušit. Jarda Čermák vs. Jarda Buršík. A že se bylo na co dívat....Jarda první dráhu zahrál fantasticky, dvě chyby, dorážka 79 poražených kuželek, po první dráze Jarda vyhrával o 18 kuželek. Jistě to byl pro Jardu životní zážitek, s číslem 216 nastupoval na druhou dráhu. I v tomhle případě samozřejmě platí, že hra končí stým hodem. Ale Jarda se nenechal rozptýlit a s celkem vyrovnaným výkonem nakonec porazil Jardu Buršíka o pět kuželek. (417:412). Druhé dva dílčí body pro domácí.
Myslím si, že Déčko sehrálo moc hezký zápas a prohra na domácí půdě není až tak důležitá jako to, že Jardovi Čermákovi se konečně podařilo pokořit tu pro něj bájnou a dlouho očekávanou "čtyřstovku" :) Jardo, z celého srdce ti gratuluji a jen tak dál, ať ti to padá, tobě i celému Déčku :) Holýšov, hej hej hej!

Lucka Horková